Jak pozyskiwać klientów ubezpieczeniowych na Pracownicze Plany Kapitałowe (MDAU 071)

Sposób na pozyskiwanie klientów przez agentów i ofwca

[su_note note_color=”#ffffff” text_color=”#000000″]Dołącz do 1800 sprytnych agentów i otrzymuj porady jak pozyskiwać klientów ubezpieczeniowych. [yikes-mailchimp form=”133″]
[/su_note]

Transkrypcja:

Cześć.

Jak pozyskiwać klientów ubezpieczeniowych na Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK)?

Czemu dzisiaj nagrywam ten odcinek podcastu? Otóż to jest efekt tego, że w chwili, kiedy opublikowałem w sieci listę pytań, które do Google zadają użytkownicy zainteresowani PPK, to ta lista cieszyła się olbrzymim zainteresowaniem.

Kilkudziesięciu agentów pobrało sobie tę listę, ja link do niej podam na końcu odcinka podcastu. Natomiast w tym odcinku chciałbym wesprzeć Ciebie trochę w tym, jak możesz już teraz zacząć działać po to, żeby za jakiś czas zbierać owoce i pozyskiwać klientów na PPK.

Warto zaznaczyć, że te sposoby, o których mówię dzisiaj, są uniwersalne. Zarówno zadziałają w scenariuszu, kiedy to klient końcowy na PPK szuka agenta ubezpieczeniowego, jak i wtedy, gdy np. jakiś pracownik kadr w dużej firmie ma na liście zadań zaspokojenie potrzeb odnośnie PPK i szuka agenta oraz profesjonalisty, który może mu w tym pomóc.

I to, o czym dzisiaj powiem, powinno mieć zastosowanie w obu tych przypadkach, także warto.

 

Nazywam się Marcin Kowalik i pomagam fajnym firmom – w tym agentom ubezpieczeniowym – w pozyskiwaniu klientów i w zwiększaniu sprzedaży.

 

Najpierw trzeba by podać kilka przykładów z tej listy, do której dam Ci link na końcu. Listę pytań odnośnie tego, jakie pytania zadają klienci końcowi do wyszukiwarki odnośnie PPK. Warto byłoby właśnie kilka takich przykładów przeczytać.

To jest ciekawe – ja też zdziwiłem się, że właśnie takie pytania padają. Pytań na tej liście jest ponad 400. Tam się mogą zdarzyć jakieś pojedyncze przypadki niedopasowania kontekstowego, bo PPK to jest też rodzaj broni – pistolet bodajże – i w tym naszym kontekście to nas zupełnie nie interesuje.

Natomiast ja spędziłem trochę czasu nad tą listą i starałem się wyfiltrować właśnie wszystkie takie pytania z kosmosu. I zostałem z listą prawie 400 pytań, które użytkownicy zadają do wyszukiwarki.

Te pytania pomogą nam lepiej i skuteczniej pozyskiwać klientów na Prywatne Plany Kapitałowe.

Kilka przykładów takich pytań, zadawanych przez klientów, którzy szukają tego typu produktów ubezpieczeniowych:

– PPK gdzie

– PPK gdzie będą inwestowane

– PPK kto zarządza

 

I teraz będą fajne pytania:
– PPK kto musi

– PPK kto ma obowiązek

 

Czyli tutaj jeszcze społeczeństwo nie wie, kto ma obowiązek przystąpienia do Pracowniczych Planów Kapitałowych i kto musi to zrobić. Patrzę na pytanie:

– PPK kto może prowadzić – czyli też jeszcze nie wszyscy wiedzą, jakie podmioty mogą PPK prowadzić.

 

Też jest ciekawe pytanie:

– PPK kto może przystąpić – czyli tutaj użytkownicy nie wiedzą też z jednej strony, kto musi, a z drugiej strony, kto może przystąpić.

 

I kolejne ciekawe pytanie:

– PPK kto płaci – pokazuje, że mamy jeszcze wiele do zrobienia, jeżeli chodzi o naszą własną edukację finansową, jak i naszych potencjalnych klientów.

 

Są też takie pytania typu:

– PPK kiedy wchodzi w życie

i w drugą stronę:

– PPK kiedy można zrezygnować

– PPK kiedy pierwsza składka

– PPK kiedy można wypłacić – to są też ciekawe pytania.

 

I teraz tutaj zrobię pauzę w czytaniu wybranych pytań z tej listy, bo na pewno obsługując swoich klientów już wiesz, jakie pytania się powtarzają, jakie obiekcje zwykle mają ci klienci.

I wiesz też, jak uspokoić tych klientów czy też jak rozwiać ich wątpliwości, jak obalić ich obiekcje.

Więc już na pewno masz „ogarnięte” pytania w tych swoich ubezpieczeniach, które sprzedajesz od lat, od miesięcy.

Znasz te pytania, znasz odpowiedzi na te pytania, czyli można się przygotować do tych rozmów.

I to jest pierwsza myśl, która stoi za tym stworzeniem przeze mnie tej listy. Czyli znając pytania, które użytkownicy zadają do Google odnośnie PPK, możemy się przygotować na rozmowę z takim klientem.

Przez co po pierwsze czujemy się pewniejsi, nasz stres związany z tą rozmową jest mniejszy, a po drugie możemy skuteczniej zakończyć tę rozmowę efektem, do którego zmierzamy, czyli jakimś tam sukcesem sprzedażowym.

 

Jakie jeszcze są ciekawe pytania z tej listy prawie 400 pytań?

– PPK kiedy można wypłacić pieniądze

– Kiedy zrezygnować z PPK

– PPK jak zrezygnować

– PPK jak się wypisać

 

To są ciekawe rzeczy, są też takie ogólne pytania:

– PPK jak liczyć

– PPK jak oszczędzać pieniądze

– Co to jest PPK

– Jak założyć PPK

– PPK zmiana pracodawcy

– PPK ZUS

 

To jest fajne:

– PPK za i przeciw

– PPK zalety i wady – to mi się bardzo podobało.

– PPK zamiast OFE – to jest też takie prawie pytanie.

– PPK czy IKZE (Indywidualne Konto Zabezpieczenia Emerytalnego)

– PPK czy można zrezygnować

 

Wariacji tych pytań jest mnóstwo. Myślę, że nie ma sensu, żebyśmy je wszystkie przechodzili. Są też zapytania takie jakby połączone z marką, czyli np.: „PPK ING”.

To też jest ciekawe, że już ludzie zaczynają szukać tak, jak szukają: „kredyt hipoteczny ING” – tak samo teraz już szukają: „PPK” i „jakaś marka”.

 

– PPK dla małych firm – to jest ciekawe.

– PPK dla kogo wiek

– PPK dla budżetówki

– PPK dla nauczycieli

– PPK dla przedsiębiorców – czyli już faktycznie konkretne grupy branżowe, konkretne grupy docelowe, szukają dostosowanych informacji na temat PPK dla swojej grupy docelowej.

 

– PPK a jednoosobowa działalność gospodarcza

– PPK dla mundurowych

– PPK dla obcokrajowców

 

Zobaczcie, tutaj pojawiają się bardzo dobre szanse na stworzenie i zagospodarowanie bardzo fajnej niszy.

Jeżeli masz dobry kontakt z mundurowymi albo z rolnikami, albo z obcokrajowcami, albo z nauczycielami, to możesz się specjalizować w jakimś ubezpieczeniu, w jakimś produkcie dla konkretnej niszy.

Szukam jeszcze jakichś perełek, które byłyby ciekawe. Myślę, że takie podstawowe pytania żeśmy poruszyli.

Przed chwilą powiedziałem pierwszą myśl, dlaczego tę listę stworzyłem. Czyli znając pytania, jakie potencjalni klienci zadają do Google odnośnie PPK, możemy zmniejszyć swój stres, przygotować się na rozmowę. Ale jest coś jeszcze lepszego.

Mianowicie znając pytania, jakie użytkownicy zadają do Google odnośnie PPK, możemy zbudować swój wizerunek eksperta i agenta ubezpieczeniowego, który ma doświadczenie, ma wiedzę, ma empatię i potrafi zrozumieć potrzebę klienta właśnie w temacie PPK. Pewnie nasuwa się pytanie: „jak to zrobić?”.

Otóż trzeba tworzyć treści związane z PPK.

Co to znaczy tworzyć treści związane z PPK?

Jest kilka możliwości w zależności od tego, czy wolicie video, audio, tekst albo zdjęcia.

Możecie np. po udanej wizycie u klienta, któremu zaoferowaliście PPK albo którego wspieracie, jeżeli chodzi o PPK, możecie nagrać krótkie video na swój kanał na YouTube albo na swój fanpage na Facebooku, albo – jeszcze lepiej – na swój profil prywatny na Facebooku, w którym mówicie (i tutaj nie musicie mówić dokładnie u kogo, ale można powiedzieć branżę):

„Hej, byłem właśnie u klienta, który miał takie i takie obawy i obiekcje odnośnie PPK, wyjaśniłem mu to i to, i to i wszystko wskazuje na to, że pewnie będę mógł pomóc temu klientowi właśnie w PPK”.

I wtedy możecie w tym video zawrzeć właśnie któreś z tych pytań z listy i częściowo rozwiązać ten problem, częściowo rozwiać te obiekcje, obalić je.

I wtedy po pierwsze tworzycie treści, więc Wasz wizerunek i Wasza marka osobista rośnie, bo ludzie, którzy oglądają te treści zaznajamiają się z Waszą marką osobistą, mają z nią kontakt i dzięki temu zmniejsza się bariera między Wami i rośnie do Was zaufanie.

A po drugie budujecie swój wizerunek eksperta, człowieka, który zna się na PPK i który pomaga klientom we wdrożeniu PPK.

 

I to jest np. film. Jeżeli nie chcecie filmu, to możecie cyknąć sobie fotkę na Instagramie albo zrobić Instastory na ten temat, albo nagrać krótki film na Instagramie, który mówi o tym, że właśnie komuś pomogliście w PPK. Największe pytania, największa obiekcja ze strony klienta to było to i to i pomogliście mu w taki i w taki sposób.

I teraz oczywiście jedna taka aktywność z Waszej strony nie zmieni świata.

Natomiast robienie cierpliwie wielu małych kroków – codziennie, co drugi dzień, publikowanie wielu takich postów, które nie zabierają Wam dużo czasu, nie oszukujmy się – w końcu da Wam efekty.

I po jakimś czasie klient końcowy, który w Google szuka informacji na temat PPK np. w Waszym mieście, znajdzie Was, znajdzie Wasze treści i wtedy natknie się na taki film, który nagraliście wychodząc od klienta i już będzie miał do Was większe zaufanie, a nie do Waszego konkurenta.

Z drugiej strony jeżeli osoba, która pracuje w kadrach w dużej firmie, musi sobie rozwiązać problem PPK, będzie szukała takiego agenta ubezpieczeniowego i natrafi na Wasze treści, które przedstawiają Was jako eksperta, to zdecyduje się prawdopodobnie na spotkanie z Wami, a nie z Waszym konkurentem – kolegą agentem albo koleżanką, która takich treści nie produkuje.

 

Więc, moi drodzy, wchodząc na stronę: marketingdla.pl/ppk zobaczycie sobie taką stronę, na której jak zostawicie swój adres e-mail, to dostaniecie od razu automatycznie listę tych właśnie pytań w PDF.

Jest ich prawie 400. Ale samo otrzymanie listy pytań nie załatwia sprawy – trzeba się z nimi zapoznać i rozpocząć tworzenie treści i publikowanie tych treści w Internecie.

 

I jeszcze jest jedna myśl z tyłu głowy, która mi się pojawiła, jak gadałem do mikrofonu. Napiszcie proszę w komentarzach pod tym video lub pod tym podcastem, dla jakich innych rodzajów ubezpieczeń chcielibyście poznać listę tych wszystkich pytań, jakie użytkownicy zadają do wyszukiwarki Google.

Bo ja to też mogę dla Was zrobić – nie musimy się zamykać tylko na PPK.

 

To byłoby na tyle. Marcin Kowalik, cześć.

 

Jedna odpowiedź do „Jak pozyskiwać klientów ubezpieczeniowych na Pracownicze Plany Kapitałowe (MDAU 071)”

  1. […] znajdziesz informacje jak pozyskiwać klientów na PPK i jakie pytania klienci zadają o PPK do […]