Jak radzić sobie z negatywnymi komentarzami w sieci jako multiagent (MDAU 153, Kowalik Codzienny)

[su_note note_color=”#ffffff” note_color=”#FFFF66″ text_color=”#000000″]Dołącz do 1800 agentów. Otrzymuj porady na pozyskiwanie klientów. [yikes-mailchimp form=”187″] [/su_note]

Negatywne komentarze w sieci

Cześć. Jak radzić sobie z negatywnymi komentarzami albo jak radzić sobie z lękiem przed negatywnymi komentarzami?

To jest takie wyzwanie, przed którymi stajemy bardzo często, ja również, robiąc to co robię dla branży ubezpieczeniowej. I teraz, sposobów na podejście, na rozbrojenie tego tematu jest kilka.

Szkolenie dla branży ubezpieczeniowej

To wyzwanie pojawiło się na grupie „Generalnie widocznie w sieci” czyli w społeczności agentów, multiagentów którzy biorą udział w projekcie „Generalnie widoczni w sieci”.

Generalnie widoczni w sieci

I teraz, moja propozycja, mój pomysł na rozwiązanie tego wyzwania czyli negatywnych komentarzy pod postami ubezpieczeniowymi, na rozwiązanie lęku przed negatywnymi komentarzami, jest następujący.

Po pierwsze. Im bardziej będziemy dawać pomocne treści, im bardziej będziemy opowiadać historie o tym jak pomagamy naszym klientom ubezpieczeniowym.

Im bardziej będziemy, jakby pokazywać od ludzkiej strony a im mniej będziemy prowadzić taką komunikację transakcyjną. Im mniej będziemy mówić o tym ile coś kosztuje albo jakie ma parametry.

Im mniej będziemy takich ulotek ubezpieczeniowych publikować tym mniejsze ryzyko na pojawienie się tych negatywnych komentarzy.

No bo nikt tak naprawdę, nie oszukujmy się, nie chce czytać tych ulotek wszystkich ubezpieczeniowych.

Ludzie bardziej chcą poznać historię. Dowiedzieć się jak coś się wydarzyło, jak pomogłeś swojemu klientowi ubezpieczeniowemu albo jak ten klient po szkodzie, zadowolony z obsługi, z tego że towarzystwo wypłaciło to co miało wypłacić, jakby potwierdza też twoje kompetencje i jest tobie wdzięczny, że wszystko fajnie się udało zrobić.

Publikuj ciekawe rzeczy

To jest pierwsze podejście, czyli publikując ciekawe rzeczy, historię, edukację, rozrywkę a mniej sprzedaż, zmniejszamy ryzyko tych negatywnych komentarzy.

Przemyśl kto jest Twoim klientem

Drugi mój pomysł jest taki by przemyśleć do kogo chcemy tę komunikację prowadzić. Jeżeli chcemy prowadzić komunikację do wszystkich, no to jest duże ryzyko, że część z tych wszystkich stwierdzi, że to nie jest do nich.

Więc jeżeli chcemy sprzedawać, chcemy pozyskiwać klientów na ubezpieczenia dla dzieci, no to starajmy się też w tych postach komunikować do rodziców. Ale też kampanię reklam ustawiać na Facebooku tak, żeby ona była wyświetlana tylko rodzicom.

Wiecie, że jest taka możliwość w szczegółowych opcjach targetowania reklam na Facebooku, można to tak ustawić, że reklamy są wyświetlane rodzicom dzieci w wieku przedszkolnym, szkolnym, nastolatków, rodzicom, itd. To jest już drugi pomysł jak zmniejszyć ryzyko negatywnych komentarzy.

Każdy komentarz zwiększa zasięg

Trzeciego sposobu na zmniejszenia ryzyka nie mam ale mam… Trzeci punkt to jest zmiana myślenia trochę. No bo tak, pomyślmy sobie, że każdy komentarz, i teraz będzie kontrowersyjnie i przewrotnie, nawet negatywny pod naszym wideo zwiększa zasięg organiczny tego wideo.

To nie jest etyczne do końca, to nie jest do końca logiczne ale tak trochę jest, że im więcej będziesz miał/ będziesz miała merytorycznych komentarzy pod wideo, długich, mięsistych, sensownych, tym bardziej zasięg organiczny tego posta będzie większy.

I czwarty punkt mojej wypowiedzi jest taki: pamiętaj, że twój fanpage to jest twój trochę dom, trochę twoje miejsce w sieci i ty tam rządzisz na koniec dnia.


Sprawdź też: Prowadzenie fanpage ubezpieczeniowego


Nie dajmy sobie wleźć hejterom, zirytowanym ludziom, którzy mają dzisiaj gorszy dzień bo wstali lewą nogą, nie dajmy im sobie wleźć na głowę. Jeżeli trzeba to chowajmy takie komentarze, które nie są merytoryczne w dyskusji.

Jeżeli ktoś cię oblewa szambem to masz pełne prawo do tego, żeby go wyprosić z tego twojego domu, z tego twojego fanpage’a. To jest twoje miejsce w sieci.

Pamiętaj o tym. Jeżeli ktoś daje ci merytoryczny feedback no to warto wejść z nim dyskusję. Na pewno warto dziękować za komentarze, na pewno warto odpowiadać na komentarze.

I teraz moja prośba do ciebie. Dodaj komentarz pod tym wideo.

Co ty o tym myślisz, o tych negatywnych komentarzach w sieci. O tym jak sobie z nimi radzić i o tym czy one… czy trzeba się nimi przejmować, czy nie. Bardzo mi zależy na twoim komentarzu, bardzo cię proszę o komentarz. Na pewno na każdy komentarz pod tym wideo odpowiem. Miłego dnia, cześć.

Przeczytaj też: Ubezpieczenia domu i mieszkania. 11 pomysłów na posty pozyskujące klientów na Facebooku (MDAU 152, Kowalik Codzienny)

Sprawdź też: Jak promować multiagencję ubezpieczeniową w małej miejscowości (MDAU 150, Kowalik Codzienny)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *